Aktuality ve stručnosti

Všechny aktuality

 

Předběžný plán akcí KČT Smiřice na rok 2024

Doplnění a úpravy možné

 

1.1. Cyklistický sraz Kunětická Hora

6.1. Přechod Zvičiny//Tříkrálový pochod

13.1. LP Staropackých hor

24.2. Krajská konference OKČT – Holohlavy

15.-17.3. Botanická zahrada a Holiday World Praha Letňany

23.3. Z Ráje do Ráje Praha

6. 4. Rohoznický darmošlap – Rohoznice u Miletína

20.4. Žižkův štít Hořice

26. 4. Setkání a vzpomínání u táboráku

27. 4. Brigáda a úklid na Labské stezce

18.5. 100 let chaty Prachov v Českém ráji

25.-29.5. Balaton na kole – CK Hoška-tour

1. 6. Líšenské pochody

7.-16.6. Holandsko na kole – CK

13. 6. Výlet pro členy Oblasti KČT KHK – Kutnohorsko

14.-19.6. Švýcarsko vlakem – CK Experitour

15.-19.7. „Táborsko - Chýnov“ pro pěší i cyklo

červenec Etapový pochod „Řeky“

červenec/srpen Trojmezí CS/D/PL v karavanu

7.9. Slavnosti vína a památek Uh. Hradiště

14.9. ??? Pikovice – setkání trampských kapel a příznivců

26.-30. 9. Jižní Moravou – Popice

koncem října Za posledním burčákem Unětice

14.-17. 11. Poslední Puchýř – Krásná Lípa

23.11. zakončení sezony

14.12. Vánoční pochod v Kolíně

25.12. pochod Trilobitu Praha: „Mezi Rybou a Ptákem“

 

Milí přátelé,

v rámci hladkého zajištění ubytování při vícedenních akcích plánovaných na sezonu roku 2024 potřebujeme od Vás projev zájmu podpořený dodáním zálohy na zajištění noclehů v uvedených termínech. Jedná se o tyto akce:

 

1.) 15.-19.7. „Táborsko – Chýnov“ 2000,- Kč do 15. Února

2.) 26.-30.9. „Jižní Moravou – Popice“ 2000,- Kč do 15. Února

 

Děkujeme všem předem za pochopení a dochvilnost, jak v  přihláškách, tak v  placení.

Jágrovi

 

 

 

 


...detail...

Veletrh cestovního ruchu Infotour 2017

Jarní brigáda na Polabské stezce


...detail...

Úvod

  Turistika ve Smiřicích 2022

 

 

Klub českých turistů Smiřice 2022

Covidová opatření počala ustupovat a tak jsme se těšili na bohatší činnost, ale přišla hrůzná válka na Ukrajině a s ní nápor utečenců. Mnoho ubytovacích zařízení bylo vyhrazeno a i přes předem dojednané pobyty nic nebylo jisté. To byl případ červencové akce v Čáslavi, kdy bylo ubytování potvrzeno teprve až v prvních dnech července.

Sezona byla zahájena hned 1. ledna na Kunětické hoře - cyklo a současně vycházkou podél Vltavy – pěší. Pokračovala drobnými výlety a zdravotním školením vedoucích na Jestřebí boudě. Při brigádě 30. 4. proběhla kontrola trasy, sběr odpadků, řez přerostlé vegetace a suchých nebezpečných větví: červená tzc. Předměřice – Smiřice za účasti 18 osob odpracováno 90 hod. V červenci proběhla akce „Čáslavsko pro pěší i cyklisty“ a „S karavanem na Děčínsku“ – obě za největších veder a požáru v Českosaském Švýcarsku. Nechyběla cykloturistika v zahraničí – Švýcarský Engadin v oblasti Svatého Mořice a Rýnská cyklostezka Mohuč – Koblenz – Kolín nad Rýnem.

Hlavní podzimní akcí byla oblast Bzenecka – opět pro cyklo i pěší.

Z plánovaných 29 akcí bylo celkem uspořádáno 48 výletů s účastí 340 osob.

Při cyklistických akcích probíhá plnění podmínek pro získání výkonnostních odznaků VOCT. V naší evidenci získaných odznaků máme 10 bronzových po ujetí 3000km, 7 stříbrných po ujetí 9000km, 4 zlaté za ujetí po ujetí 18000km a v závěru roku přibyly též první 2 diamantové po ujetí 36000km.

O našich a mnoha dalších akcích se členové i širší veřejnost mohou dozvědět ve vývěsních skříňkách proti prodejně „Smiřická trafika“ a u prodejny potravin „U Brožů“.

Ve vedení Krajského výboru KČT – Oblast Královéhradeckého kraje se sídlem též ve Smiřicích aktivně pracují Dana Jágrová – místopředseda a sekretářka, Jarda Jágr – přesunové prostředky a Petr Šolc – krajské silniční cykloznačení.

Z akcí pro cvičení rodičů a dětí se podařilo uskutečnit Dětskou olympiádu, Hravé odpoledne Na scestí, Mikulášskou nadílku a Vánoční putování za svíčkami a prskavkami do parku a obdarování ptáčků.

Po dvou letech covidového čekání se dostalo i na Danu Jágrovou. Krajským úřadem Královéhradeckého kraje byla oceněna „Zlatou korunou královéhradeckého kraje“ za celoživotní práci v tělovýchově a obětavou práci s dětmi a mládeží v Královéhradeckém kraji.

Děkujeme Městu Smiřice za podporu a věříme, že se opět najdou nějaké prostředky na činnost a vybavení našich turistů i propagaci našeho Klubu a města při našich akcích.

 

Ve Smiřicích 10. ledna 2023 Za odbor KČT Smiřice

Jaroslav JÁGR

 

   Klub českých turistů Smiřice 2023

 

Klub českých turistů Smiřice 2023

 

Sezona byla zahájena hned 1. ledna cyklosetkáním na Kunětické hoře a současně vycházkou podél Vltavy – pěší.

Úvodem roku pokračovaly jednodenní výlety a též tradiční zajištění Krajské konference Oblasti KČT KHK v Holohlavech.

Při brigádě  30. 4. proběhla  kontrola trasy, sběr odpadků, řez přerostlé vegetace a suchých nebezpečných větví: červená tzc. Předměřice – Smiřice  za účasti  18 osob odpracováno 90 hod.

V červenci proběhla akce „Rokycanskem“ a v srpnu „S karavanem na Slovácku“ – obě za největších veder.

Nechyběla cykloturistika s CK v zahraničí – „Okolo Bodamského jezera“, „Okolo Lago di Garda na kole“ a „Solnou komorou na kole“. Zahraniční pěší akcí byl autobusový zájezd „Zakopané – Polské Tatry“ pořádaný kamarády z KČT Líšný.

Hlavní podzimní akcí byla oblast Znojemska– opět pro cyklo i pěší.

Z plánovaných 27 akcí bylo celkem uspořádáno 42 výletů s účastí 294 osoby.

Při cyklistických akcích probíhá plnění podmínek pro získání výkonnostních odznaků cykloturistiky VOCT. V roce 2023 dosáhli další 2 členové na splnění podmínek – přibyl tak stříbrný a zlatý odznak . V naší evidenci získaných odznaků již máme 10 bronzových po ujetí 3000km, 8 stříbrných po ujetí 9000km, 5 zlatých za ujetí po ujetí 18000km a 2 diamantové po ujetí 36000km.

O našich a mnoha dalších akcích se členové i širší veřejnost mohou dozvědět ve vývěsních skříňkách proti prodejně „Smiřická trafika“ a u prodejny potravin „COOP“.

Ve vedení Krajského výboru KČT – Oblast Královéhradeckého kraje se sídlem též ve Smiřicích aktivně pracují Dana Jágrová – místopředseda a sekretářka, Jarda Jágr – přesunové prostředky a Petr Šolc – krajské silniční cykloznačení.

Z akcí pro ASPV TJ Sokol – cvičení rodičů a dětí se podařilo uskutečnit „Dětskou olympiádu“, „Hravé odpoledne Na scestí“, „Mikulášskou nadílku“ a „Vánoční putování za svíčkami a prskavkami do parku a obdarování ptáčků“.

Děkujeme Městu Smiřice za podporu a věříme, že se opět najdou nějaké prostředky na činnost a vybavení našich turistů i propagaci našeho Klubu a města při našich akcích.

 

Ve Smiřicích 10. ledna 2024 Za odbor KČT Smiřice

Jaroslav JÁGR